پاساژ فجر در تهران، خیابان امام خمینی، مابین خیابان های شیخ هادی و ولیعصر و در مساحتی به متراژ حدود 8 هزار متر مربع و زیربنای  4 هزار مترمربع شامل 6 طبقه واقع شده است. کاربری  3طبقه­ی آن در زیر زمین پارکینک و انباری، یک طبقه همکف و دو طبقه فوقانی آن غرفه های تجاری می باشد. با توجه به موقعیت این پاساژ کاربری اکثر واحدهای تجاری آن فروش ابزار و یراق آلات می باشد.

از مزیت های اصلی این پاساژ که آن را متمایز از سایر موارد مشابه نموده است می توان به موقعیت جغرافیایی و دسترسی مناسب، پارکینگ های متعدد، بارانداز جهت بارگیری و تخلیه مناسب و انباری های بزرگ نام برد.

تاریخچه نقل و انتقالات پاساژ به شرح ذیل می باشد:

  • عملیات خاکبرداری پاساژ فجر در سال 1355 شروع شده و با وقوع انقلاب اسلامی 5 سال دچار وقفه شده و درنهایت در سال 1372 عملیات ساخت پاساژ با مشارکت بانک صادرات و شرکت آ اس پ به اتمام می­رسد.
  • از سال 1372 تا سال 1382 پاساژ در اختیار بانک صادرات بوده و تعداد 14 واحد تجاری آن را به فروش می رساند.
  • از سال 1382 تا 1389 این ملک به آقای رکن الدینی واگذار می گردد، که ایشان هم توفیق چندانی در رونق به پاساژ نداشته اند و در نهایت اواخر دهه هشتاد ملک در اختیار بانک پارسیان قرار می گیرد.
  • ملک مذکور تا سال 1392 در اختیار شرکت گسترش ساختمانی لوتوس و پس از آن پس به شرکت صبا تامین(آتیه پارسیس کیش) و به مدت 6 سال در اختیار شرکت تجارت الکترونیک بوده و از سال 1396 تا 1399 انحصارا در اختیار شرکت ir بوده است.

از تاریخ 30/06/1399 پاساژ مستقیم تحت مدیریت شرکت آتیه پارسیس قرار گرفته است.